GRBass DUAL 2x 800W bassovahvistin

Hinta: 1010,00

Tälle tuotteelle toimituskulut alk. 7,00 € (Postipaketti)

Määrä: kpl

GRBass DUAL 2x 800W bassovahvistin

Kaksikanavainen 2x 800W bassonuppi. Erinomainen bassonuppi sinulle kenellä on esim. keikalla aktiivi ja passiivibasso tai kaipaat kaksi täysin erilaista soundia nopeasti vaihdettavaksi tai vaikkapa toiselle kanavalle cleanin soundin ja toisella Overdriveä. Tässä nupissa on mm. Overdrive sisäänrakennettuna ja paljon muita makeita ominaisuuksia! Ja se koko ja paino...miten voikaan teho mennä näin pieneen pakettiin!

Viiden vuoden takuu
Made in Italy




Italialainen GRBass DUAL 800 bassovahvistin, paino 3,25 kg
800W RMS 4 ohm

GRBass Dual 800 on tehokas ja monipuolinen bassovahvistin, joka on suunniteltu ammattimuusikoiden tarpeisiin. 

Teho ja monipuolisuus
Vahvistimessa on kaksi itsenäistä kanavaa, joista kummastakin saa 800 wattia tehoa. Tämä mahdollistaa kahden erilaisen soundin käyttämisen samanaikaisesti, mikä on erityisen hyödyllistä keikoilla.
Se sopii erinomaisesti soittajille, jotka käyttävät sekä aktiivisia että passiivisia bassoja, tai jotka haluavat nopeasti vaihtaa kahden eri soundin välillä.

Kevyt ja kompakti
Huolimatta suuresta tehostaan, GRBass Dual 800 on kevyt ja helppo kuljettaa. Tämä on merkittävä etu muusikoille, jotka liikkuvat paljon.

Laadukas ääni
GRBass tunnetaan puhtaasta ja värittämättömästä soundistaan. Dual 800 toistaa basson äänen tarkasti ja selkeästi.
GRBassin vahvistimien filosofia on toistaa basson soundi mahdollisimman puhtaana.


Vahvistimessa on sisäänrakennettu viritin, joka toimii 4-, 5- ja 6-kielisille bassoille.

Takapaneelissa on ulostulo, josta saa virtaa pedaaleille, mikä vähentää tarvetta lisäjohtoihin.

"Studio mode" hiljentää tuulettimen.
Vahvistin tunnistaa automaattisesti verkkovirran, joten se toimii eri maissa ilman lisäasetuksia.


- Pure-toiminto. Aktivoi Pure nappi ja vahvistin ohittaa lähes täysin etuasteen ja kokonaan ekvalisaattorin jolloin soundi on  se mikä tulee instrumentistasi ja sormistasi.
- Takapaneelissa 300MA ulostulo josta saat ´daisy chain´  pedaalin virtakaapelilla virran pedaalille/pedaaleillesi. Et siis tarvitse jatkojohtoa enää pedaaleillesi keikalla!
- Kontrollipaneelissa viritysmittari jolla virität 4,5 ja 6 kielisen basson
- Studio mode joka kytkee pois päältä tuulettimen. Lämmetessään tarpeeksi se starttaa automaattisesti
- Voit Liittää eri ohmisia lisäkaappeja kuten 4,6,8 tai 16 nupin tai combon perään ilman että sinun tarvitsee tehdä/muuttaa mitään asetuksia. Laite osaa säätää arvot itse.
- Voit liittää GRBass vahvistimen mihin tahansa sähköverkkoon 110/220/230 tekemättä mitään kytkentöjä/muutoksia ja laite tunnistaa automaattisesti verkon ja säätää arvot itse.


Etupaneelissa
- Tuner / Vu-Meter
- Input 1
- Input 2
- Aux In
- Gain (Ch1, Ch2)
- Deep filter (Ch1, Ch2)
- Low (Ch1, Ch2)
- mid Low (Ch1, Ch2)
- mid High (Ch1, Ch2)
- High (Ch1, Ch2)
- Bright filter (Ch1, Ch2)
- 3 freq for mid Low (Ch1, Ch2)
- 3 freq for mid High (Ch1, Ch2)
- Pure Sound
- Line Out 1
- Line Out 2
- Headphone master
- Headphone output
- Mute
- Fan (Studio/Live mode)
- Master (Ch1, Ch2)

> OVERDRIVE
- Low filter
- Drive
- Blend
- Drive mod


Takapaneelissa
- Input 230-115v (auto selectable)
- 9 Volt 300mA
- USB charger 300mA
- Pedal Board
- Send/Return
- Pre/Post DI
- GND lift
- Line Output Dual/Mix
- 2 Speakon
Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.